Zamocowanie ładunków w transporcie drogowym to właściwe wykorzystanie właściwości pojazdów, a także użycie środków mocujących. Jakiego rodzaju są najbardziej popularne i pomocne?

Na pewno pasy, lecz mogą być tylko w takim przypadku stosowane jak są nieuszkodzone i mają czytelną etykietę- http://www.protect-vehicle.eu

Na niej jest bardzo dużo niezbędnych oznaczeń. Pamiętajmy, że na etykiecie musi znaleźć się norma EN 12195-2, ponieważ znaczy to, że producent deklaruje zgodność z jej wymaganiami. Kolejne normy nie zapewniają odpowiedniej jakości takich pasów. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl muszą spełniać wymagania normy EN 818-2, a elementy łączące i skracające muszą mieć urządzenie ubezpieczające przed rozpięciem.

Drążki pozwalają na szybki i komfortowy podział powierzchni ładunkowej, ponadto mogą być wykorzystywane w pionie i poziomie wewnątrz pojazdów między sztywnymi powierzchniami, jak chłodnie, naczepy zamknięte i tak dalej. Bardzo często takie zakończenia są obustronnie gumowe albo zawierają antypoślizgowe stopki. Ciekawym rozwiązaniem jest również siatka, rozróżnić jesteśmy w stanie dwa typy zabezpieczeń siatkami. Jedna z nich to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, kolejna zabezpieczenie ładunku dzięki okryciu i dociskowi- http://protect-vehicle.eu

Pierwszy rodzaj znajduje zastosowanie przy przewożeniu ładunków sypkich w kontenerach otwartych lub pojazdach o otwartej przestrzeni ładunkowej. Ich plusem jest możliwość wykorzystania w pojazdach różnego typu i różnych producentów, a też szybkie i proste mocowanie przy pomocy pasów mocujących. Pamiętajmy jednak, by taki sprzęt zakupować w specjalistycznych sklepach, w których kupimy i inne niezbędne elementy, jak śruba z uchem, eogniwa.pl która jest przydatna do wielu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *