Montaż złączy za pomocą obejm

Złącza zaciskowe mają niezwykle szerokie wykorzystanie. Wyrabiane są też z różnych tworzyw, zależnie od zastosowań.

Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż końcówek i sprzęgów do węży przemysłowych. Ich ścisły dobór i montaż ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Dobierając należyty gatunek modułu montażowego, należy wziąć pod uwagę rodzaj montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. Określone są do prędkiego zespolenia pakietów przewodów, kabli, węży, rękawów.

W niektórych przypadkach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na znaczne temperatury. Posiadają obszerny zakres przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są nadzwyczaj wytrzymałe. Charakteryzuje je wielka odporność na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na postępowanie znacznych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, odporne na działanie paliw ciekłych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Mogą być wykorzystywane też w otoczeniach korozyjnych.

Obejmy zaciskowe służące do sprawnego zamocowania końcówek na węże, są z powodzeniem użytkowane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na przymocowanie opasek bez użycia specjalistycznych sprzętów. Ocynkowane obejmy do rur należą do zwykle wykorzystywanych obejm do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe wykonane z nylonu cechuje nieduża waga, są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych przyrządów, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie.

Są też obejmy przeznaczone do ściskania końcówek nierdzewnych higienicznych, albo te przeznaczone do zakończeń typu hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *