Zaciski zaciskowe posiadają nadzwyczaj szerokie przeznaczenie. Robione są też z różnych towarów, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż końcówek i połączeń do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż posiada kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając należyty gatunek modułu montażowego, należy uwzględnić rodzaj instalowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do prędkiego łączenia pęków drutów, kabli, węży, rękawów- http://obejmy-mocowania.pl

W niektórych wypadkach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na wysokie temperatury. Mają obszerny zasięg zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są nader wytrzymałe.

Cechuje je duża odporność na warunki pogodowe, zwłaszcza na działanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na postępowanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być używane też w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez użycia specjalnych narzędzi- zobacz: http://www.obejmy-mocowania.pl

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe skonstruowane z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych przyrządów, złączenie opaski można wykonać ręcznie.

Są też obejmy określone do ściskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, albo te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *