Zaciski zaciskowe posiadają nadzwyczaj szerokie przeznaczenie. Robione są też z różnych towarów, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż końcówek i połączeń do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż posiada kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając należyty gatunek modułu montażowego, należy uwzględnić rodzaj instalowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do prędkiego łączenia pęków drutów, kabli, węży, rękawów- http://obejmy-mocowania.pl

W niektórych wypadkach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na wysokie temperatury. Mają obszerny zasięg zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są nader wytrzymałe.

Cechuje je duża odporność na warunki pogodowe, zwłaszcza na działanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na postępowanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być używane też w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez użycia specjalnych narzędzi- zobacz: http://www.obejmy-mocowania.pl

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe skonstruowane z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych przyrządów, złączenie opaski można wykonać ręcznie.

Są też obejmy określone do ściskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, albo te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *