Zakopane: jakiego rodzaju atrakcje czekają w tym mieście na przyjeżdżających do niego wczasowiczów

Zakopane znajduje się w południowej części Polski od sporej ilości lat przyciąga nieprawdopodobnie sporo turystów. Licznie odwiedzają miasto zarówno miłośnicy wędrówek po górach, jak również miłośnicy białego szaleństwa. Tych jednak jest tak dużo, że Zakopane jest nawet nazywane „zimową stolicą Polski”. Co sprawia, że to miasto tak chętnie odwiedzają zainteresowani z naprawdę odległych zakątków naszego kraju?

Bez wątpienia do popularności Zakopanego przyczyniło się położenie geograficzne. Miasto rozciąga się tak naprawdę u podnóża najwyższych naszych gór. Tatry, bo o nich mowa, powodują, że miasto już od wielu, wielu lat jest pełne turystów tak naprawdę o każdej porze roku. Także w okresie świąt, a największą popularnością cieszy się w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Święta w górach każdego roku spędza potężna suma osób. Święta w górach mają nieprawdopodobnie magiczną moc. Ośnieżone szczyty, kolędy i pastorałki, oświetlone Krupówki – nadają świętom spędzanym w mieście wyjątkowej oprawy. Jednak oferty świąteczne w górach obejmują nieprawdopodobnie wielki wybór miejsc. Na oferty świąteczne w górach składają się nie tylko propozycje w samym Zakopanem. Na okres świąteczno-noworoczny turystów zapraszają też liczne miejscowości znajdujące się w pobliżu Zakopanego.

Jakie możliwości czekają na turystów w Zakopanem nie tylko chłodną porą? Konkretnie w mieście jest co najmniej kilka miejsc, które możemy sobie zobaczyć. Zakopane to nie tylko zatłoczone i gwarne Krupówki, ale miejsca, które warto jest odwiedzić. Do tych, które uważane za bardzo cenne z pewnością należy który znajduje się przy starej ulicy miasta, przy ulicy Kościeliskiej, wykonany z drewna kościółek pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Tuż przy nim można odnaleźć najstarsza i zarazem najbardziej znana nekropolia Zakopanego, cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Sporo turystów przyciąga również kolejka na Gubałówkę. Ten w sumie niezbyt duży szczyt, bo wznoszący się jedynie na wysokość 1126 m n. p. m. cieszy się potężną popularnością, wielu turystów właśnie od wjazdu kolejką na Gubałówkę rozpoczyna swój pobyt w Zakopanem. Naprawdę znaną dzielnicą miasta są Kuźnice, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch http://swieta-w-gorach.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.